מה כדאי ללמד כדי שאנשים יצליחו כלכלית טוב יותר?

במאמר הקודם בנושא חינוך פיננסי לתלמידים ביקרתי בחריפות את התכנית של משרד החינוך להכניס בנקאים כדי שילמדו על כסף. לקריאת המאמר הקודם על חינוך פיננסי לילדים שלנו הקליקו כאן  עכשיו מגיע הרגע בו עלי לכתוב מה לדעתי כן כדאי ללמד את התלמידים שלנו. הרי לכתוב מה לא זה קל ואנו לא כאן רק בשביל עבודה… Read More »

הבנק יחנך לנו את הילדים

מתחילת המאה העשרים ועד לשנות השמונים היו חברות הטבק המשקיעות הגדולות ביותר במחקרים על מחלת הסרטן. מחקרים אלו הניבו ממצאים חשובים בנושא חומרים רעילים והתנהגויות הגורמות לסרטן. למען הסר ספק, אלו לא היו מחקרים מוטים או משובים אלא מחקרי אמת אשר זיהו חומרים רבים הגורמים לסרטן. אמצעי התקשורת פרסמו בהרחבה את תוצאות מחקרים אלו והזהירו… Read More »

פסל דוד וייעוץ משכנתה

בתחילת 2017 הייתי בכנס מקצועי בפירנצה שבאיטליה. בין כל ההרצאות מצאתי זמן ללכת לראות (ולצלם) את פסל דוד. את פסל דוד ייצר מיכאלאנג'לו משך כשלוש שנים. הוא הוצג לראשונה בשנת 1504. הפסל מתנשא לגובה של קצת יותר מחמישה מטרים. בתמונה שצולמה על ידי מהקרקע נראה דוד היטב ובתקריב של פניו אפשר לראות את הבעת הריכוז… Read More »

יועץ משכנתה רשום – התאחדות יועצי המשכנתאות

בשנת 2016 קרה דבר שלדעתי הינו חסר תקדים. אנו רגילים לראות עובדים בחברה כזו או אחרת נאבקים על זכויותיהם. עצמאים בדרך כלל אינם נאבקים על זכויותיהם משתי סיבות: א. אין להם את הפריוויליגיה של שביתה. אם לא יפתחו את המשרד היום, לא יהיו להם לקוחות גם בחודש הבא. ב. העמיתים שלהם הם גם מתחרים שלהם… Read More »

חדשות משכנתה ונדל"ן קיץ 2017

הרבה נושאים בנושאי נדל"ן הצטברו בזמן האחרון. הרבה שינויים ועדכונים. לשמחתי הרבה המון דברים לתועלת הציבור. שמירת ריבית על ידי הבנקים ל- 24 ימים במקום 12 ימים אחד הדברים האיומים בנושא משכנתה הוא הלחץ. עמידה בזמנים, עמידה במשימות, חוסר וודאות. את כל זה הגבירה עוד יותר תקנת שמירת הריבית ל- 12 ימים בלבד. הבנק נותן… Read More »

הקשר בין שעון צלילה 300 מטר וחודש חופש ממשכנתה

ראיתי בעיתון פרסומות לשעון לגבר. בין שאר מאפייני השעון צוין כי הוא עמיד למים עד עומק של 300 מטר. יש לי רישיון צלילה שני כוכבים המאפשר צלילה עד לעומק של 30 מטר. בעומק זה יש מעט אור, ומעט דברים לראות. רישיון 4 כוכבים הוא הרישיון הגבוה ביותר והוא מאפשר צלילה לעומק של 42 מטרים. שיא העולם… Read More »

משכנתה לזוגות מאותו מין

משכנתה לזוגות מאותו מין רבים חושבים על משכנתה כחלק מהכרזתנו כמשפחה: חברות, חתונה, משכנתה, ילדים וכן הלאה… במאמר זה אשתדל להרחיב מעט את היריעה לכמה כיוונים. ראשית כל, לא חייבים משכנתה. אפשר בהחלט להתחתן ולא לרכוש דירה או לרכוש דירה להצמדה של הון למחירי הדיור ונסיון להשאת תשואה בשעה שממשיכים לגור בשכירות. על שיקולי בעד… Read More »

ספרים שקראתי

ג'ים רוהן ז"ל, אחד המנטורים הגדולים בעולם, היה בי השאר מנטור של אנטוני רובינס וכוכבים אחרים בתחום אמר פעם: לאחר לכתך, ארון הספרים שלך יספר עליך. זוהי המורשת שלך. ובכן, רוהן לא גר בישראל. אין כל סיכוי שאחזיק בבית מספיק גדול כדי לשמור את ארון הספרים שאני רוכש. לכן, מחוץ לביתנו יש ארונית ממנה אני… Read More »

רשמים מכנס הנדל"ן של גלובס

ב- 27/4/2017 נכחתי בכנס הנדל"ן של העיתון גלובס. המרצה העיקרי בכנס היה אורי יוניסי, האחראי על המשכנתאות במזרחי טפחות. מאמר זה יציג את עיקרי דבריו עם כמה תוספות שלי. מחירי הדירות מול הטענה שמחירי הדירות רק עולים הוצג גרף מוכר של בנק ישראל אשר מראה שאמנם המגמה רבת השנים היא של עלייה במחירי בדירות, דבר… Read More »

אישור על שירות צבאי / שירות לאומי

הלוואת זכאות הלוואת זכאות הינה מרכיב במשכנתה אשר אינו ניתן על ידי הבנק המסחרי כשאר המשכנתה אלא על ידי משרד השיכון. הבנק מהשווה צינור להעברת כספי ההלוואה ממשרד השיכון בעת הקמתה וצינור להחזרת התשלומים החודשיים בכל חודש. סכום ההלוואה שאפשר לקבל כ"זכאות" תלוי במספר גורמים ובניהם מספר חודשי השירות הצבאי או שירות לאומי של בני… Read More »