האם ביטוח החיים של העבודה מספיק למשכנתה?

אני אוהב לענות לשאולות בפורומים ציבוריים שונים. טוב לעזור לאנשים. לפעמים ישנן שאלות כמו השאלה שלמטה ש"מקפיצות" אותי. מקווה שהשואל ימצא את תשובתי מועילה.         שואל יקר, אני כל כך שמח שיש לי אפשרות לענות לך באריכות ובאמצעותך לענות גם לאחרים. עוד הרבה לפני המשכנתה יש בעיה גדולה בהתנהלותך. אם אין לכם… Read More »

הלוואת זכאות – הטוב, הרע והמכוער

במאמר הקודם תיארתי את ההיסטוריה של הלוואת זכאות ואת הסיבה שרבים (לקוחות ובנקאים) אינם מכירים אותה כלל (רמז: היא לא טובה לאף אחד חוץ מלכם). במאמר זה אדבר על הסיבות שבעטיין כדאי לכם לשקול להשתמש בהלוואת הזכאות במקרים מסוימים. מאמר זה יחולק לשלושה חלקים: הטוב הרע והמכוער. ראשית כל, כדאי לבדוק אם יש לכם זכאות… Read More »

הלוואת זכאות

הלוואת זכאות הינה הלוואה שניתנת מכוח חוק אשר נחקק בשנת 1992. על פי החוק מאפשרת המדינה לרוכשי דירה ראשונה לקבל הלוואה בסכום משתנה אשר נקבע לכל משפחה על פי מספר הנקודות שצברה במחשבון הזכאות של משרד השיכון. ניתן לחשב את הזכאות שלכם במחשבון הזכאות.  מעט היסטוריה (אפשר גם לדלג) בשנת 1992 החליטה הממשלה לסייע לזוגות… Read More »

מה כדאי ללמד כדי שאנשים יצליחו כלכלית טוב יותר?

במאמר הקודם בנושא חינוך פיננסי לתלמידים ביקרתי בחריפות את התכנית של משרד החינוך להכניס בנקאים כדי שילמדו על כסף. לקריאת המאמר הקודם על חינוך פיננסי לילדים שלנו הקליקו כאן  עכשיו מגיע הרגע בו עלי לכתוב מה לדעתי כן כדאי ללמד את התלמידים שלנו. הרי לכתוב מה לא זה קל ואנו לא כאן רק בשביל עבודה… Read More »

הבנק יחנך לנו את הילדים

מתחילת המאה העשרים ועד לשנות השמונים היו חברות הטבק המשקיעות הגדולות ביותר במחקרים על מחלת הסרטן. מחקרים אלו הניבו ממצאים חשובים בנושא חומרים רעילים והתנהגויות הגורמות לסרטן. למען הסר ספק, אלו לא היו מחקרים מוטים או משובים אלא מחקרי אמת אשר זיהו חומרים רבים הגורמים לסרטן. אמצעי התקשורת פרסמו בהרחבה את תוצאות מחקרים אלו והזהירו… Read More »

פסל דוד וייעוץ משכנתה

בתחילת 2017 הייתי בכנס מקצועי בפירנצה שבאיטליה. בין כל ההרצאות מצאתי זמן ללכת לראות (ולצלם) את פסל דוד. את פסל דוד ייצר מיכאלאנג'לו משך כשלוש שנים. הוא הוצג לראשונה בשנת 1504. הפסל מתנשא לגובה של קצת יותר מחמישה מטרים. בתמונה שצולמה על ידי מהקרקע נראה דוד היטב ובתקריב של פניו אפשר לראות את הבעת הריכוז… Read More »

יועץ משכנתה רשום – התאחדות יועצי המשכנתאות

בשנת 2016 קרה דבר שלדעתי הינו חסר תקדים. אנו רגילים לראות עובדים בחברה כזו או אחרת נאבקים על זכויותיהם. עצמאים בדרך כלל אינם נאבקים על זכויותיהם משתי סיבות: א. אין להם את הפריוויליגיה של שביתה. אם לא יפתחו את המשרד היום, לא יהיו להם לקוחות גם בחודש הבא. ב. העמיתים שלהם הם גם מתחרים שלהם… Read More »

חדשות משכנתה ונדל"ן קיץ 2017

הרבה נושאים בנושאי נדל"ן הצטברו בזמן האחרון. הרבה שינויים ועדכונים. לשמחתי הרבה המון דברים לתועלת הציבור. שמירת ריבית על ידי הבנקים ל- 24 ימים במקום 12 ימים אחד הדברים האיומים בנושא משכנתה הוא הלחץ. עמידה בזמנים, עמידה במשימות, חוסר וודאות. את כל זה הגבירה עוד יותר תקנת שמירת הריבית ל- 12 ימים בלבד. הבנק נותן… Read More »

הקשר בין שעון צלילה 300 מטר וחודש חופש ממשכנתה

ראיתי בעיתון פרסומות לשעון לגבר. בין שאר מאפייני השעון צוין כי הוא עמיד למים עד עומק של 300 מטר. יש לי רישיון צלילה שני כוכבים המאפשר צלילה עד לעומק של 30 מטר. בעומק זה יש מעט אור, ומעט דברים לראות. רישיון 4 כוכבים הוא הרישיון הגבוה ביותר והוא מאפשר צלילה לעומק של 42 מטרים. שיא העולם… Read More »

משכנתה לזוגות מאותו מין

משכנתה לזוגות מאותו מין רבים חושבים על משכנתה כחלק מהכרזתנו כמשפחה: חברות, חתונה, משכנתה, ילדים וכן הלאה… במאמר זה אשתדל להרחיב מעט את היריעה לכמה כיוונים. ראשית כל, לא חייבים משכנתה. אפשר בהחלט להתחתן ולא לרכוש דירה או לרכוש דירה להצמדה של הון למחירי הדיור ונסיון להשאת תשואה בשעה שממשיכים לגור בשכירות. על שיקולי בעד… Read More »