הקשר בין שעון צלילה 300 מטר וחודש חופש ממשכנתה

ראיתי בעיתון פרסומות לשעון לגבר. בין שאר מאפייני השעון צוין כי הוא עמיד למים עד עומק של 300 מטר. יש לי רישיון צלילה שני כוכבים המאפשר צלילה עד לעומק של 30 מטר. בעומק זה יש מעט אור, ומעט דברים לראות. רישיון 4 כוכבים הוא הרישיון הגבוה ביותר והוא מאפשר צלילה לעומק של 42 מטרים. שיא העולם… Read More »

משכנתה לזוגות מאותו מין

משכנתה לזוגות מאותו מין רבים חושבים על משכנתה כחלק מהכרזתנו כמשפחה: חברות, חתונה, משכנתה, ילדים וכן הלאה… במאמר זה אשתדל להרחיב מעט את היריעה לכמה כיוונים. ראשית כל, לא חייבים משכנתה. אפשר בהחלט להתחתן ולא לרכוש דירה או לרכוש דירה להצמדה של הון למחירי הדיור ונסיון להשאת תשואה בשעה שממשיכים לגור בשכירות. על שיקולי בעד… Read More »

ספרים שקראתי

ג'ים רוהן ז"ל, אחד המנטורים הגדולים בעולם, היה בי השאר מנטור של אנטוני רובינס וכוכבים אחרים בתחום אמר פעם: לאחר לכתך, ארון הספרים שלך יספר עליך. זוהי המורשת שלך. ובכן, רוהן לא גר בישראל. אין כל סיכוי שאחזיק בבית מספיק גדול כדי לשמור את ארון הספרים שאני רוכש. לכן, מחוץ לביתנו יש ארונית ממנה אני… Read More »

רשמים מכנס הנדל"ן של גלובס

ב- 27/4/2017 נכחתי בכנס הנדל"ן של העיתון גלובס. המרצה העיקרי בכנס היה אורי יוניסי, האחראי על המשכנתאות במזרחי טפחות. מאמר זה יציג את עיקרי דבריו עם כמה תוספות שלי. מחירי הדירות מול הטענה שמחירי הדירות רק עולים הוצג גרף מוכר של בנק ישראל אשר מראה שאמנם המגמה רבת השנים היא של עלייה במחירי בדירות, דבר… Read More »

אישור על שירות צבאי / שירות לאומי

הלוואת זכאות הלוואת זכאות הינה מרכיב במשכנתה אשר אינו ניתן על ידי הבנק המסחרי כשאר המשכנתה אלא על ידי משרד השיכון. הבנק מהשווה צינור להעברת כספי ההלוואה ממשרד השיכון בעת הקמתה וצינור להחזרת התשלומים החודשיים בכל חודש. סכום ההלוואה שאפשר לקבל כ"זכאות" תלוי במספר גורמים ובניהם מספר חודשי השירות הצבאי או שירות לאומי של בני… Read More »

התאחדות יועצי המשכנתאות

ב- 8/4/2017 התארחתי בתכנית הרדיו נדל"ן בגובה העיניים ב- 106FM. בתכנית שוחחנו על נדל"ן ייעוץ משכנתאות ועוד. חלק גדול מהשיחה נסוב על אחד האירועים החברתיים המעניינים שהתרחשו בישראל בשנים האחרונות. אירוע זה לא זכה לסיקור עיתונאי כמעט ומעטים שמעו עליו. מדובר על הקמת ההתאחדות ליועצי משכנתאות בשנת 2016.  אני עוקב אחרי (לפחות) 3 עיתונים כלכליים… Read More »

משעבדים מודרניים ואיך אפשר להשתחרר מכבליהם

  שיעבוד בכל מערכת עם עבדים, יש מישהו שמרוויח מכך שאחרים עובדים קשה ומקבלים מעט. עבדות אסורה בישראל אבל בכל זאת לגרום לכם לעבוד קשה ולהרוויח מעט עדיין אפשר גם אפשר. רווח במובן זה אינו סך הכסף שאתם מקבלים ממקום העבודה או העסק שלכם אלא סך הכסף שאתם מקבלים בניכוי הוצאות קבועות. מאמר זה ידבר… Read More »

על מה תרצו שאדבר ברדיו?

נדל"ן בגובה העיניים – ראיון רדיופוני ביום חמישי ה- 6/4/2017 בשעה 13:00 אתארח בתכנית הרדיו נדל"ן בגובה העיניים. יארחו אותי עופר לוין, יועץ המשכנתאות הנהדר ודרור בוקצ'ין סוכן הנדל"ן אותו אכיר בשידור. במשך כשעתיים נדבר על נושאים שונים ובניהם, אחד המהלכים החברתיים שלדעתי הוא מהמשמעותיים בשנים האחרונות: הקמת התאחדות יועצי המשכנתאות.  לא יודע אם שמעתם על… Read More »

האם הריבית תמשיך לעלות?

השבוע הופעתי בתכנית כלכלי בלילה בערוץ 20 אחת השאלות שנשאלתי הייתה לגבי המשך עליית הריבית. בטלויזיה הוקצו לי כשתי דקות. אני כותב מאמר זה כדי להרחיב מעט את היריעה. אז, האם הריבית תמשיך לעלות? לדעתי אין בכך כל וודאות. כתבתי בעבר על הסיבות לעליית הריבית מסוף 2015 ועד עתה. ציינתי בפשטות כי הריבית עלתה למרות שתשואת האג"ח… Read More »

אבטחת מידע ליועצי משכנתאות ועסקים נוספים

  המונח אבטחת מידע כולל בדרך כלל שני מאפיינים חשובים: התאוששות ממצב בו המידע שלנו ניזוק. למשל אם שמרתי קבצים על המחשב שלי והדיסק הקשיח הפסיק לתפקד או שוירוס גרם לנזק לקבצים, איך אוכל להמשיך לבצע עבודתי? בהקשר לזה חשוב מאד גם כמה זמן ייקח עד שאוכל לחזור לעבודה תקינה. התאוששות מטעות אנוש. אולי הסכנה… Read More »